Elc Strategy | LC WAIKIKI, SWIFT sistemi üzerinden ödeme gerçekleştiren ilk Türk firması oldu.
763
page-template-default,page,page-id-763,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-1.0,qode-theme-elc,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive
 

LC WAIKIKI, SWIFT sistemi üzerinden ödeme gerçekleştiren ilk Türk firması oldu.

Bundan 5 ay önce LC WAİKİKİ ile başlattığımız ve Türkiye’de bir ilk olan finans süreçleri dijitalizasyon projesini duyurmuştum. Bu proje ile LC Waikiki, kurumsal SWIFT üyesi Türk şirketleri arasına katılmış ve 30’dan fazla ülkede yer alan iştiraklerinin tüm finansal yönetimi için KYRIBA yazılımını seçmişti.

Ne mutlu bize ki; Nakit Akışı, Finansal Enstrüman takibi ile ilgili LC Waikiki şirketi olan tüm ülkelerde ve Ödeme Yönetimi için de Rusya’da 26 Şubat 2019 itibari ile canlı kullanıma geçtiler. Böylece dünyada ilk defa Türk Corporate BIC kodu ile ödeme yapan şirket oldular.
Sadece bir cümle içerisinde geçtiğinde övünç kaynağı olan ama belki bir miktar pazarlama gibi görünen bu başlığın altında ne olduğu önemli!
Bu süreçte ERP entegrasyonundan SWIFT entegrasyonuna, 70 banka ile ilişki ve Süreç Yönetimi ile bağlantıların oluşturulmasından tedarikçi kontrolüne ve de ödeme standardizasyonuna kadar pek çok konuda fedakarca ve içtenlikle bizlerle çalışan tüm LCW proje ekibine ve yöneticilerine, sürecin içinde öğrenme ve uygulama azmi ve heyecanı ile çalışan iş arkadaşlarıma ve küresel bilgi birikimi ile bizlere bilgi veren, sürekli yardımcı olan Kyriba Danışmanlık ekibine çok çok teşekkür ediyorum.
Tüm bunları yapmak önemli olsa da tüm bu işleri 5 ay gibi kısa bir süre zarfında gerçekleştirebilmek ve bu çözümlerden daha az amaca hizmet eden işlerden kat be kat düşük maliyetlerle iş yapmış olmak ise bence en önemli başarıdır.
Bazen doğru çok nettir. Görünce tereddütsüz anlarsınız. Bundan 3 yıl önce SWIFT ve Bulut Hazine sistemleri ve dünya uygulamalarını gördüğümde dijital olmak nasıl olur konusunda ben de bunu hissetmiştim.
Bu süre içerisinde Kurumsal SWIFT üyeliği ile başlayan; Nakit İzleme ile devam eden, Nakit Yönetimi ve Ödeme Yönetimi ile ilerleyen süreçte vizyoner şirketlerimizden bir kısmı ile çok başarılı projeler geliştirme şansı elde ettik. İlk başta “Dünya ne yapıyor bakmak lazım” demiştim.
Hala aynı şekilde devam ediyorum. Bakıp anlarsak doğru net!
Emeği geçen herkesin emeklerine sağlık. Çok daha güzel şeyleri yapmak için bilgi ve inanç yeter.